h1

בקבוקי זכוכית

בקבוקי זכוכית עולים בערכם על כל סוגי הבקבוקים הקיימים בשוק. בכל יום מיוצרים מליוני בקבוקי זכוכית שנמכרים בכל העולם. חברות גדולות וקטנות משתמשות במוצר בסיסי זה, החל מחברות שתיה גדולות כגון קוקה קולה או פפסי ועד ליקבים קטנים או חוות קטנות שמייצרות חלב ו/או שמן זית. 

יתרונות בקבוקי הזכוכית:

 • בקבוקי זכוכית אינם מכילים חומרים כימיים כדוגמת Bisfinol A המוכר, המתפרקים לתוך הנוזל / החומר שבתוך הבקבוק. חומרים אלו הורגים אנדורפינים במוח.
 • בקבוקי זכוכית ניתנים לעיקור ב-100% בשנה מבקבוקי פלסטיק שניתנים לעיקור חלקי בלבד.
 • זכוכית הוא החומר המומלץ ביותר לשימוש בקרב ילדים ותינוקות ע"פ רופאים ומומחים.

המוצרים העקריים בהם משתמשים בארץ בבקבוקי זכוכית הם (הרשימה מסודרת  בסדר יורד): 

  

בקבוקים לשתיה קלה:  

בקבוקי שתיה קלה לאורך ההסטוריה

בקבוקים לשתיה קלה לרוב מיוצרים מזכוכית זולה ביותר שכן שימושם הוא למספר דקות בלבד עד שיגידו לפח הזבל או לסל המיחזור במקרה הטוב. בנוסף בקבוקים אלו לא נוטים לעמוד על המדפים לאורך זמן ותאריך התפוגה שלהם הוא עד שנה מיום הייצור של המוצר. לכן ברור שבקבוקים המיועדים לשתיה קלה יהיו בעלי מחיר זול במיוחד משאר הבקבוקים. 

  

בקבוקי יין:   

בקבוק "ליריקה" שקוף וכהה

בקבוקי היין מיוצרים לרוב מזכוכית איכותית שיוצרה בתנאים מעולים שכן בקבוק זה עשוי "להחזיק" על המדף הרבה מאוד זמן לעיתים שנים. בקבוקי יין מאופיינים בדרך כלל בצוואר ארוך ובעיצוב  מיוחד – תלוי בטיב היין, בטיב היצרן וכמובן במחירו. מיותר לציין שככל שבקבוק יותר מעוצב ומפואר כך עולה מחירו בשוק ישנם בקבוקים שנמכרים בעשרות ואף מאות שקלים לבקבוק ולו רק בשל עיצובו המיוחד והמקורי, עיטורים מיוחדים, גודל ומשקל. בקבוקי יין לרוב יהיו גליליים ולא ריבועיים שכן כך נהוג לייצר את בקבוקי היין זה שנים. בקבוקי יין יפוקקו לרוב באמצעות פקק שעם שכן כך נהוג ברוב מדינות העולם. את פקק השעם המקורי מעץ השעם מחליף היום פקק השם הסינטטי שעולה עשרות מונים על יריבו הותיק והנטורלי בטיב, באיכות, במראה ובאורך חייו. כיום בהרבה מדינות באירופה ובשאר העולם יש נהירה לפקיקת בקבוקי יין בפקקי פלסטיק פשוטים המתברגים לראש הבקבוק בקלות ומאפשרים סגירה חוזרת פשוטה יותר. בישראל עדיין לא נפוץ המנהג ובקבוקים עדיים לובשים על ראשיההם פקקי שעם. 

  

בקבוקים לשמן זית:  

כמו בקבוקי היין כך גם בקבוקי השמן מיוצרים מזכוכית איכותית בעלת סטנדרטים גבוהים ויחודיות משל עצמה. 

בקבוק מרסקה כהה בגדלים שונים

בקבוקי שמן הזית יהיו תמיד בקבוקים כהים שכן עם חשיפת המוצר לאור נפגם המוצר וטעמו. צורת הבקבוק ברוב המקרים תהיה ריבועית (בשפה המקצועית נקראים בקבוקים אלו "מרסקה" "Maraska")אך כלל זה אינו גורף וכמו בכל דבר הלבוש בצביע על האיכות – גם במקרה הזה סוג בבקבוק, טיבו וצורתו יספרו לנו על טיב המוצר שנמצא בתוכו. 

בישראל ישנם מפעלי ענק המייצרים שמן זית באיכויות שונות, אך גם נפוץ באיזורנו חוות קטנות המייצרות את השמן המיוחד שלהן – כל חווה עם היחודיות שלה והאיכויות שלה אך עובדה זו מציינת עד כמה השוק רבוי במוצרים וצמא לבקבוקים. בקבוקים באיכות כזו לרוב מיוצרים במדינות שנות באירופה המובילות שבהן הן איטליה וספרד שמובילות בראש הטבלה. 

בקבוקי השמן יפוקקו לרוב בפקק מיוחד שמבוסס על פקק הברגה עם תוספת סיליקונית פנימית שתאפשר זרימה מבוקרת של השמן מהבקבוק. פקקים מיוחדים כאלה כמובן מייקרים את עלות הבקבוק ובאופן ישיר מייקרים גם את עלות המוצר המוגמר. תוספת חשובה זו תתוסף בדרך כלל לבקבוקי שמן זית אך גם למוצרים אחרים. 

   

בקבוקי ליקר:  

בקבוק ליקר ייחודי בשלושה חלקים

בקבוקי ליקר הינם לרוב בקבוקים מהודרים ומיוחדים בגדלים שונים. בקבוקים אלו עשויים מזכוכית איכותית  לרוב שקופה צורת בבקבוק ואיכותו הנם גורם ישיר ומשפיע על הלקוח בקניית המוצר,  שכן נהוג לתת ליקרים כמתנה לחגים או אירועים אחרים לכן חשוב שחזו הבקבוק תהיה ייצוגית, יוקרתית  ומרשימה. וכמובן, גם במקרה הזה, ככל שהבקבוק יותר מהודר כך מחירו יהיה יקר יותר גם עבור יצרן המשקה וגם עבור לקוח הקצה. 

ישנם חברות ענק בינלאומיות וישראליות המייצרות סוגי ליקרים שונים יוקרתיים ואיכותיים יותר ופחות. אך ישנם גם ליקרי בוטיק הנמכרים אומנם בכמויות פחות מסחריות אךאך איכות המשקה לרוב עולה עשרות מונים על ה"ליקרים הממוסחרים". ליקרי בוטיק אלו ימולאו לרוב בבקבוקים מהודרים במיוחד וגם בבקבוקים קטנים יחסית לבקבוקי יין ולשאר הליקרים בשוק. 

  

בקבוקי בושם ומפיצי ריח:  

באך - בקבוק למפיץ ריח

שוק פחות נפוץ בארצינו הקטנטונת הוא שוק ייצור הבשמים. מעטות החברות שמייצרות בשמים איכותיים לשוק המקומי או הבינלאומי. השוק הנפוץ יותר בעולם הבישום בארץ הוא שוק מפיצי הריח. מפיצי ריח מיוצרים היום בכל מפעל קטנטן או אפילו במעבדות ביתיות. הבקבוקים המיועדים לבשמים כמעט מתמיד בקבוקים מפוארים ומאוד מיוחדים שייוצרו בדרך כלל עבור בושם ספציפי בלבד ולא לשיווק כולל. איכות הזכוכית תמיד תהיה גבוהה מאוד בגימור ללא רבב. 

בשוק מפיצי הריח לעומת מוצרי הבישום – המצב הפוך. הזכוכית המשמשת לייצור בקבוקוני מפיתי הריח לרוב באיכות ירודה אך בכל זאת בטוב טעם. בקבוקים אלו מיוצרים בהמוניהם ונמכרים לכל דורש ללא שיוך בקבוק מסויים לריח מסויים. בשוק מפיצי הריח לעומת מוצרי הבישום – המצב הפוך. הזכוכית המשמשת לייצור בקבוקוני מפיתי הריח לרוב באיכות ירודה אך בכל זאת בטוב טעם. בקבוקים אלו מיוצרים בהמוניהם ונמכרים לכל דורש ללא שיוך בקבוק מסויים לריח מסויים.  הבקבוק תמיד יהיה שקוף על מנת להצביע על ריח הנוזל שנמצע בפנים  שמובדל גם על ידי צבע הבושם. בקבוקים אלו מגיעים בחלק מהמקרים עם פקק חד פעמי משום שאין צורך בו לאחר הפתיחה. חברות רבות בשוק מתחרות על נתח השוק הזה קטנות וגדולות ישנן אפילו מעבדות ביתיות שמייצרות מוצר זה.

  

  

בקבוקי נוי:

בקבוקים במילוי חול צבעוני

בקבוקי נוי מיוצרים במספר מדינות בעולם באיכות בינונית עד גבוהה. סוחרים ממלאים בבקבוקים אלו לרוב חול בצבעים שונים מיני דגן וקיטניות וכן כל דבר שישתלב נחמד בנוף השולחני. מובן וברור כי בקבוקים אלו תמיד יהיו שקופים כיון שהכולה הצבעונית והמעניינת היא החשובה.

באץ נפוץ גם מילוי בקבוקונים בעפר "ארץ הקודש" שמיוצא למדינות ברחבי העולם ובעל "סגולות" מיוחדות. הפקק יהיו תמיד פקק מעוצב אך בלתי פתיח (לרוב שעם) מכיון שהחומר המוכנס לבקבוק לא לשימוש. 

סוג נוסף של בקבוקי נוי הוא בקבוקים ריקים ללא תכולה וללא פקק שמעוצבים  בצורה מויחדת מאוד ונופחו בצורה מקורית לעיתים בעבודת יד. בקבוקים אלו ייוצרו בשלל צבעים.

בקבוקי זכוכית מיוצרים בארץ במפעל אחד שמייצר עבור אחוז קטן מכל דורשי הבקבוקים.

רוב הבקבוקים האיכותיים מיובאים מחו"ל ע"י יבואנים. היבואן הגדול בארץ לייבוא בקבוקי זכוכית הוא רב-גד בע"מ המייבא בכל שנה מליוני בקבוקים לארץ  ומשווק אותם בארץ.

מיותר ציין כי בקבוקי היבוא  מאירופה עולים ברמתם ואיכותם על-פני כל שאר מפעלי הבקבוקים בעולם היבואן הנכר למעלה מיבא את הבקבוקים לארץ מאיטליה ומספרד מהיצרים הגדולים והאיכתיים שם.

<– בקבוקים

מודעות פרסומת

4 תגובות

 1. אני רוצה לקנות בבקבוקים למילוי ליקרים.


 2. אתה יכול לפנות לרב גד או לאחד המשווקים האחרים בארץ
  http://rav-gad.co.il/

  תמצא שם דוגמאות וטלפון להתקשרות


 3. שלומות

  אני עובד בימים אלה על שדרוג האתר של רב-גד
  ייקח חודשיים-שלושה לפחות עד שיעלה האתר המחודש, בינתיים (וגם באתר החדש בע"ה) אני רוצה לשבץ לינקים לאתר שלך
  רציתי לוודא שמקובל עליך
  🙂
  ממתין לתגובתך
  דורון ברינר (הבן של)
  רב-גד מתנות


 4. אני רוצה לקנות 12 בקבוקים של ליטר וחצי מה המחיר?
  אשמח אם תשלחו לי תשובה למייללהשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: